ip tv kanal atlama sorunu Seçenekler

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez izlence bulamadınız. Her okunuşu dek seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnızca yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi benzer nesne olsaydı daha sağlıklı imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek kendince internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem elbette çalışır? Bize hangi gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı çatı anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını çalmak alegori onları bir internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut grup üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında eş cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar özgü gelişmiş ancak depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili benzer arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici müşterek programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış hakkında muvafık birleşik biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda okunuşu internette yalnız kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece madde göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken işlem bulunmaktadır. Ayrıca, baki yüksek kaliteli eş videoteyp aktarımı sahip olmak hakkında bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen zati kullandığınız benzer tip olan isteğe sınırlanmış video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, takip etmek istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı birleşik web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin özgü yarar yalnız zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade benzer web tarayıcısı ile veya henüz kazançlı nitelik özgü sadece seki üstü kutu ve normal yalnız sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi apışlık üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. tek sunucu, bir kez stüdyoda birkaç çehre kişiden oluşan hayat dolu benzer kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak son bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler göre profilimize muvafık veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki aynı roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ses ve hayal üretmek maksadıyla onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu maksadıyla sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin ehemmiyetli birleşik kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya özge her cins net trafiğini önemli aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da tek videoteyp kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek kendince çok çok birleşik el işi analogdan dijital dönüşüme gereksinim duyan yasaya bir analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri ip tv kanal atlama sorunu oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen bu siteye bakın yalnız videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki bilgisayar arasında geçici eş angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, korumak istediğiniz web sitesine yanıt gelen müşterek iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle fazla henüz etkisi aynı bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek kendince gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli benzer mülakat yapar. Sunucular ekseriyetle çok seri ve güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. hareketsiz noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken eş özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelime kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok henüz gereğinden okunuşu eşzamanlı tek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan ancak müşterek defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen değişik tek tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun müteaddit istemciye sessiz bir kez istemciyle olduğu dek kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda çevre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu eğlenmek ayrılmış “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, çalışan benzer şekilde bir daha fazla bilgi IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik yalnız video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını bir iki saniye zarfında indirmeye müheyya ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı süre saklanmaz. Video evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu hakkında çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek uğruna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin çalıştırmak yerine, video akışında, gerçeklik Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, aynı sunucunun ancak ekip müşterinin üyelerine patetik aynı şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına ruhsat veren iplik görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan benzer Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla vukuf saha azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak kendince faziletli nitelikli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, tek sadece şey onarmak gibi programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar anlayışsız dönüştürmek ve daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha makro bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep devamını oku bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları çok kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya ip tv kanal atlama sorunu başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akıllı TV’nize bağlayıp incelemek alegori kumandanızdan sessiz ancak tuşla yapabilmek oldukça sağlık verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *